• Facebook
  • Twitter

REZERVASYON

Gece
Yetişkin
Çocuk

Ovabükü

The Guardian gazetesi oylamasında “Türkiye’nin en iyi 10 plajı

Hayıtbükü hayıt ağacından gelmektedir, Ovabükü ise bulunduğu yer ve konum itibarı ile ovaya benzediği için adını burdan almıştır.Yıllardır insanların gelip tatil yaptığı bu yerde el değmemiş doku ve birbirinden farklı bitkiler de mevcuttur.Arıcılığında geliştiği Mesudiye köyünde halkın geneli bu bölgeyi kalkındırmak adına pek çok faaliyete girişmiştir.

Özellikle son yıllarda Datça'daki turizmin odak noktalarından birisi haline gelen Mesudiye günümüz şartlarında tatilcilerin hem ekonomik yönden hem de özellikle sessiz ve kuş sesleri içerisinde unutulmaz bir tatil yapmak istemesi yönünden bulunmaz ve vazgeçilmez bir yerdir. Bu köye son zamanlarda yabancı uyruklu ailelerde yerleşmiş ve buranın nimetlerinden faydalanmıştır.Datça'dan araba ile yaklaşık 25 dakika süren Mesudiye' ye her saat başı dolmuş kalkmaktadır ve aynı şekilde Mesudiye'den de Datça istikametine dolmuş bulunmaktadır.Burada dilediğiniz güzellikte tatil imkanı yakalayabilirsiniz ve doğa sporlarıda yapabilirsiniz.Engin ve engebelli dağlık arazileri olan Mesudiye tam bir doğa harikası ve doğa cennetidir.

Hayıtbükü, Mesudiye'nin ön tarafında sahilini barındıran, birçok restaurant, ve işletmelerin olduğu şirin bir koydur. 500 metre uzunluğunda kum sahili olan ve çocuklu aileler için güven taşıyan, ayrıca su altı güzelliği bakımından Datça'nın en nadide koylarından biridir. Datça'ya geliyorsanız kesinlikle görmeniz ve denizine girmeniz gereken bir yerdir. Hayıtbükü, Datça merkezinin 17 km uzağında, Mesudiye köyünün bir koyudur. Hayıtbükü'ne hergün belirli saatlerde Datça'dan servisler kalkmaktadır.

Mesudiye yine aynı şekilde Hayıtbükü'nden de Datça'ya servisler bulunmaktadır. Hayıtbükü'ne kendi aracınızla geldiğiniz takdirde, komşu yan köyleri ve Knidos tarihi kentinide görmeniz oldukça kolay olacaktır.